Klinika Weterynaryjna Rzeszów zambrów

Piesek na studiach

Od jakiegoś czasu coraz to więcej młodych osób decyduje się na kupno czworonoga. Czy jest to odpowiednia decyzja? Prawdopodobnie sporo ludzi wykrzykujących „pies na studiach! Ocipiałeś!” potwierdza, że zahacza to o brak zdrowia psychicznego, niemniej jednak posiadacze kudłatych pupili powiadają co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku a w dodatku rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w chwili, gdy nie masz jeszcze stałej pracy a przy tym niezmiennego adresu zamieszkania jest dopuszczalne czy też może jednak nie?
Wszystko oczywiście zależy od osoby. Każdy posiada inne przyzwyczajenia, które wynosi z domu. Jedni, przyzwyczajeni do domku z ogródkiem a przy tym taty, który na co dzień wychodzi pobiegać z czworonogiem, mogą doświadczyć szok starając się niespodzianie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie oraz posiadanie czworonoga w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie ustanawiało to żadnego kłopotu.
Pamiętajmy niemniej jednak, że jako studenci posiadamy ograniczony budżet a także zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wówczas należytych ekspertów, jednakże niezbyt kosztownych, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów lub Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny jednoczą się z jakością – oceńcie indywidualne nastawienie lekarzy i to jak bardzo przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie też o tym, że w domu, w którym mieszkają tylko i wyłącznie osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły szkrabów albo wstających wcześnie mam, czworonóg będzie musiał spędzić co najmniej parę godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie więc właściwą rasę a przy tym temperament, który nie zezwoli czworonogowi ucierpieć w takiej sytuacji.