Gabloty szkolne starogard

Czy w szkole niezbędne są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy przede wszystkim dziesiątki ławek oraz krzeseł, na których spędziliśmy dużo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat powrócić, u innych takie wspomnienia pobudzają jednakże nostalgię za uprzednimi latami. Jak bajecznie byłoby być ponownie młodym. Bez jakichkolwiek trosk i zmartwień. Czy aby na pewno?
Niejednokrotnie myśląc o przeszłości nazbyt ją koloryzujemy. Staramy się nie pamiętać tego co złośliwe. Zwróciliście uwagę, że odpowiednie wspomnienia na ogół żarliwiej oraz szczegółowiej zapadają nam w pamięć, aniżeli te okazjonalne kłopoty które w owym czasie posiadaliśmy? Mimo, że nie musieliśmy troszczyć się opłacaniem rachunków czy też pichceniem obiadów, nie zawsze przecież było łatwo. Kłótnie w szkole, czasem trudności z ocenami, lament, gdy rodzice kazali wracać do domku, a my pragnęliśmy zostać z resztą kolegów na dworze. 
Jednakże co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Prawdopodobnie każda szkoła ma jedno takie miejsce w którym może zgromadzić się cała jej duma. Wszystkie najlepsze momenty jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są nieomal w każdej placówce. Są niesamowitym wręcz czasem składowiskiem pucharów, medali i innych statuetek, które na przestrzeni lat w wielu olimpiadach i turniejach uzyskali jej wychowankowie. W wielu przypadkach gablot jest parę, niekiedy jest do tego nawet odrębna sala.
Gabloty szkolne służą także czasem do składowania sprzętu, którym szkoła jest w stanie się pochwalić. Stare sprzęty, takie jak mikroskopy, sekstanty oraz inne tego rodzaju zabytkowe wręcz przedmioty również zawsze odnajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.